Platforma pro půjčování karavanů Campiri se spojila s německou FreewayCamper

|
Zdroj: pixabay

Česká internetová platforma pro půjčování obytných aut Campiri se spojila s německou půjčovnou FreewayCamper. Společná firma očekává, že spojení přinese už letos obrat v přepočtu přes půl miliardy korun. Ve společné entitě figurují všichni čtyři spoluzakladatelé, přičemž ve funkci spoluředitelů zůstanou Lukáš Janoušek i Nikolai Voitiouk-Blum.

Obě společnosti si po spojení ponechají svoje názvy, zakladatelé budou mít ve spojené firmě stejný podíl. Spojená firma chce získat dominantní postavení v regionu střední a jižní Evropy, přinést na trh špičkové technologie a unikátní obchodní modely, které uspokojí rostoucí poptávku po kvalitních půjčovnách obytných vozů napříč celou Evropou. Do tří let plánuje být dvojkou na evropském trhu.

Navzdory nástupu nových evropských konkurentů, zůstává stále 70 až 80 procent trhu v rukou malých lokálních půjčoven, uvedly firmy. Pro tyto subjekty přináší podle nich spojení Campiri a FreewayCamper unikátní a flexibilní nástroj, jak digitalizovat svou službu pro zákazníky. Spojení přinese hned na začátek nabídku několika tisíc vozů na pěti trzích s cílem dalšího rychlého růstu ve velmi krátkém časovém horizontu, a to jak z hlediska objemu vozů, tak i teritoriálního, dodaly.

Campiri loni zdvojnásobilo obrat na stomilionovou hranici. Kromě Česka působí společnost také v jižním Španělsku a nově je schopna ze základny v Malaze obsloužit i Portugalsko. FreewayCamper zase pod vlastní značkou disponuje největší sítí půjčoven v Německu, působí i v Itálii a Polsku. Celkem má 70 poboček, z čehož 12 je vlastních a zbytek je provozován na principu partnerské franšízové spolupráce právě pod značkou FreewayCamper.

„Společnou strategií bude na všech trzích růst skrze on-line tržiště pro soukromé majitele i půjčovny karavanů a franšízový koncept s možností provozovat svoji půjčovnu pod silnou značkou,“ uvedl Janoušek. Spojení firem podpořili současní investoři obou společností, kteří navýšili své dosavadní investice o necelých 50 milionů korun. O dalších investicích se jedná.

Vedle pronájmu karavanů prostřednictvím svého vlastního on-line tržiště, které už nyní u Campiri funguje na podobném principu jako Airbnb, budou Campiri a FreewayCamper dále kombinovat tento obchodní model s franšízami pro partnerské půjčovny i vlastní flotilou obytných vozů. Chtějí toho dosáhnout pomocí technologie vyvinuté na míru pro Campiri společností Iguana Technology, která podporuje jak soukromé majitele, tak provozovatele půjčoven, a na kterou v současné době přechází i FreewayCamper.

Zdroj: ČTK