Arrows mohutně školí, jak pracovat s umělou inteligencí

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Arrows opravdu jednoznačně dominuje z českých kanceláří tématu umělé inteligence v poradenství: tento týden se její experti představili na souvisejícím semináři pro poslance ODS, kancelář rovněž aktuálně vydala v tištěné i elektronické podobě velmi praktickou příručku ChatGTP & AI prakticky. Umělá inteligence je pro moderně smýšlející advokáty každopádně tématem číslo 1, což tento týden dokázala i debata na konferenci Next Gen Law Forum. A do řady jubilantů se připojují rovněž kancelář Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři, která letos slaví 20 let na trhu, a Glatzová & Co., třicetiletá.

„Tento týden jsme měli tu čest vést seminář na téma využití umělé inteligence v politické sféře, konkrétně pro členy klubu ODS,“ napsal na Linked-In CEO Arrows Jakub Dohnal. „Zájem a aktivita účastníků ukázaly, jak důležité je toto téma pro budoucnost politické sféry,“ uvedl a dále a shrnul, jak zásadní jejich know-how v tuto chvíli je: „Školili jsme Českou bankovní asociaci, Českou a Slovenskou komoru daňových poradců, Českou asociaci pojišťovacích makléřů,…“ Jakub Dohnal ostatně patřil i ke klíčovým řečníkům zmíněného Next Gen Law Forum, na němž se včera řešila témata pod hlavičkou jasného konstatování, byť zakončeného otazníkem: „Připustíme si, že svět po AI už nebude nikdy stejný?“ 

Všeobecně dostupná je pak příručka Arrows ChatGTP & AI prakticky s podtitulem „pro advokátní a poradenské kanceláře + právní oddělení firem“. Knížka vás do světa využití ChatGTP zasvětí, pokud s ním nemáte žádné zkušenosti, přínosná pro vás bude ale i ve chvíli, kdy umělou inteligenci používáte. Třeba tipy na konkrétní prompty.

Ostravští Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři slavili své dvacetiny stylově v ostravském Bumbum Comedy club & Bar. „A nějaké moudro, k těm 20 letům? Najděte si ty správné lidi do týmu, kteří vás podpoří, když to zrovna nejde, a kterým můžete důvěřovat a spolehnout se na ně. Že je to málo? Naopak, je to úplně všechno,“ napsal při této příležitosti na Petr Otevřel. 

Kancelář má za sebou v poslední době řadu zajímavých věcí. „V roce 2023 proběhl hudební festival Colours of Ostrava poprvé úplně „cashless“ (v celém areálu festivalu bylo možno platit výlučně bezhotovostně). A byla to právě naše advokátní kancelář, která aplikaci cashless režimu analyzovala a připravila veškerou dokumentaci. A proč tento mandát řadíme mezi nejvýznamnější? Jde o největší festival v ČR a vše po technické i po právní stránce fungovalo bezvadně,“ popsala například pro účely projektu Lawyers & Business Advokátní kanceláře roku.

Zdroj text: Jan Januš, foto: Arrows, lawyersandbusiness.cz