Bolt spustí v Praze novou službu pro krátkodobý pronájem auta

|

Provozovatel alternativní přepravy Bolt spustí během dnešního dne v Praze novou službu na sdílení aut. K pronájmu bude v hlavním městě nabízet kolem 400 vozidel. Služba bude k dispozici v aplikaci společnosti. Představil ji ředitel služby Bolt Drive Václav Soukup. Společnost se tak přiřadí k dalším provozovatelům takzvaného carsharingu v metropoli.

Praha se tak stane po Tallinu, Rize, Vilniusu a Berlíně další evropskou metropolí, kde Bolt novou službu spustí. Oficiální spuštění služby Bolt plánuje na pondělí 3. června, první vozy by se ale na pražských silnicích měly podle Soukupa začít objevovat už dnes.

Nabízené vozy budou podle šéfa služby rozmístěny téměř po celé Praze. Půjde o vozidla Audi a Toyota se spalovacím nebo hybridním motorem. Cena vypůjčení auta se bude vypočítávat z délky trvání jízdy a pronájmu a ujeté vzdálenosti. Zahrnovat tak bude pohonné hmoty, pojištění a dálniční známku. Zápůjčky aut budou dostupné ve třech cenových kategoriích. Základní cena bude započítávat jednu korunu za minutu a další tři koruny za ujetý kilometr.

„Nedávno jsme si zadali reprezentativní průzkum mezi Pražany, kteří vlastní auto. Vyšlo z něj, že přes 30 procent motoristů vydá za údržbu vozidla nejméně 25.000 korun za rok s tím, že další sedmina dotázaných ani přesně neví, kolik je auto vlastně stojí. Zároveň ale téměř polovina pražských motoristů auto používá pouze jeden či dva dny v týdnu,“ uvedl Soukup.

Krátkodobý pronájem auta v Praze i v dalších tuzemských městech nabízí i další společnosti. Mezi největší provozovatele patří například společnosti Anytime, Car4Way, HoppyGo, Driveto a další.

Bolt začal v Česku fungovat roce 2015, tehdy ještě pod názvem Taxify, jako alternativní přepravní služba osob. Spolu s tím společnost nyní provozuje také službu Bolt Food pro rozvoj jídla. Kromě Boltu působí v Česku i další podobné služby, jako je americký Uber nebo česká aplikace Liftago.

Zdroj: ČTK