CETIN koupil poskytovatele internetu z Ostravska 

|

Společnost CETIN, která vlastní největší telekomunikační a datovou síť v ČR, koupila poskytovatele internetového připojení z Ostravska. Firma M.Net Studénka má v několika obcích vlastní optickou síť, v dalších asi 50 obcích poskytuje bezdrátové připojení. O transakci informoval server e15.cz, její cenu neuvedl. 

CETIN, který patří finanční skupině PPF, kupuje firmu M.Net Studénka od podnikatelů Miroslava Holuba a Martina Richtarika. „Akvizice existující kvalitní optické infrastruktury doplňují náš rozsáhlý program vlastní výstavby,“ sdělil e15 mluvčí CETIN Ctibor Jappel. 

Kromě internetového připojení poskytuje M.Net Studénka internetovou televizi a volání přes internet. Také přeprodává velkoobchodní nabídku připojení s použitím technologie DSL. 

Do rozšiřování optické sítě investuje CETIN už několik let. Kromě vlastní výstavby se zaměřuje i na nákupy firem z oboru. Loni v dubnu CETIN oznámil, že od finanční skupiny Kaprain kupuje provozovatele internetu a televize Nej.cz, která provozuje optickou síť, tři datová centra a streamovací služby. V současnosti usiluje o převzetí operátora Nordic Telecom, v předchozích letech skoupil větší množství menších poskytovatelů internetu, připomíná e15. 

CETIN je největším provozovatelem telekomunikační infrastruktury v ČR. V současnosti má ve své síti 4,3 milionu pevných přípojek. Vedle toho provozuje mobilní sítě GSM, LTE a 5G. Patří spolu s O2 do investiční skupiny PPF. Vedle Česka CETIN Group působí v Maďarsku, Bulharsku a Srbsku. 

Zdroj: ČTK