Čistý zisk pojišťovny Uniqa v ČR a SR loni klesl na 1,22 miliardy korun

|

Čistý zisk pojišťovny Uniqa v Česku a na Slovensku loni dosáhl 1,22 miliardy korun. Ve srovnání s předchozím rokem, kdy činil 1,45 miliardy korun, klesl o zhruba 230 milionů. Na pojistném vybrala pojišťovna v obou zemích přes dvacet miliard korun, o sedm procenta více než před rokem.

Z celkového pojistného připadal na českou část podíl 65,5 procenta a na slovenskou část společnosti 34,5 procenta. Podle předběžných výsledků České asociace pojišťoven zvýšila Uniqa loni předpis pojistného v ČR o sedm procent na 13,15 miliardy korun. Pojišťovna tak držela s tržním podílem 7,8 procenta v žebříčku pojišťoven šesté místo.

Za rok 2023 na neživotním pojištění vybrala Uniqa 9,29 miliardy korun, což odpovídalo podílu na trhu 7,9 procenta. V životním pojistném to bylo 3,86 miliardy korun, což znamenalo tržní podíl 7,5 procenta. V obou Uniqa meziročně zrychlila dynamiku, když v neživotním pojištění si připsala na pojistném o osm procent více, v životním pojištění o 4,6 procenta víc.

Uniqa působí na českém pojistném trhu třicet let. V roce 2021 dokončila fúzi s pojišťovnou AXA oznámenou v roce 2020, značka AXA následně opustila český trh. Česko-slovenská finanční skupina Uniqa je součástí mezinárodního koncernu Uniqa Insurance Group, který je aktivní na 18 evropských trzích a obsluhuje aktuálně zhruba 16 milionů klientů. Klíčovým regionem pro jeho aktivity jsou rakouský trh a střední Evropa.

Zdroj: ČTK