ČNB varovala před investiční platformou, která žádá vzdálený přístup

|

Česká národní banka (ČNB) varovala před aktivitami investiční platformy https://my.tradinglife.io/. Zástupci platformy, kteří vystupují pod obchodními jmény Finansoft, Synergy Capital či Power Capital Limited, nemají povolení k činnosti na českém finančním trhu, a případné investice tak nejsou pojištěny. Platforma navíc vyžaduje od uživatelů umožnění vzdáleného přístupu do jejich zařízení, ČNB před instalováním takového softwaru důrazně varuje.

„Česká národní banka veřejnost důrazně varuje před využíváním aplikací umožňujících vzdálený přístup do mobilního telefonu nebo počítače. Pokud je umožněn třetí osobě přístup do soukromého zařízení, získává tím přístup k celému jeho obsahu. Zároveň pokud třetí osoba získá i další přístupové údaje, může volně nakládat s peněžními prostředky zájemce o investici,“ uvedla ČNB. Upozornila, že investiční platforma vyžadovala od lidí sdělení přístupových údajů k bankovnímu účtu.

ČNB dohlíží na finanční trh a pravidelně upozorňuje na aktivity firem, které nemají potřebná povolení. Seznamy regulovaných a registrovaných subjektů ČNB zveřejňuje na svém webu. Centrální banka rovněž provozuje vzdělávací web Peníze na útěku, kde upozorňuje na podvodné praktiky a ukazuje způsoby, jak se podvodníkům bránit.

Zdroj: ČTK