CPI Kvinta může vzniknout, povolil antimonopolní úřad

|

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil vznik společného podniku nazvaného CPI Kvinta, do něhož vstupují CPI Property Group Radovana Vítka a slovenské hotelové skupiny Best Hotel Properties.

„Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblastech poskytování ubytovacích služeb formou hotelového ubytování a poskytování služeb provozování hotelů, doplňkově pak v oblasti pronájmu maloobchodních a kancelářských prostor. Úřad zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a proto vydal rozhodnutí o povolení spojení. Rozhodnutí je pravomocné,“ uvedl ÚOHS.

Do nově vznikající společnosti CPI Kvinta vstupuje mateřská společnost celé skupiny Czech Property Investments a vloží do ní osm hotelů v Česku a firmu CPI Hotels, která hotely skupiny CPIPG řídí. O které hotely půjde, CPI neupřesnila.

Druhou stranou transakce je skupina Best Hotel Properties (BHP), za kterou stojí finanční skupina J&T. Ve společné firmě získá BHP poloviční podíl začátkem letošního roku.

CPIPG má sídlo v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. Firma vlastní nemovitosti například v České republice, Německu, Rakousku, Itálii, Polsku či na Slovensku. Od ledna do září loňského roku firma zvýšila konsolidovaný hrubý provozní zisk (EBITDA) meziročně o 38 procent na 604 milionů eur (14,7 miliardy Kč). Celkové příjmy společnosti vzrostly o 46,3 procenta na 1,3 miliardy eur (32,1 mld. Kč). Většinovým vlastníkem firmy je Radovan Vítek, který je podle loňského žebříčku časopisu Forbes šestým nejbohatším člověkem v Česku.

Zdroj: ČTK