Do USA a Kanady s ministrem Síkelou vyrazí zástupci 60 firem a univerzit

|

Ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu (STAN) na cestě do Spojených států amerických a Kanady, která se uskuteční od 28. dubna do 4. května, doprovodí zástupci zhruba 60 firem a univerzit z Česka. Nové kontakty a obchodní příležitosti budou hledat start-upy, inovativní společnosti v informačních a komunikačních technologiích nebo také společnosti, které se zaměřují na kybernetickou bezpečnost či biotechnologie. Žádné obchodní mise Česka do USA a Kanady se podle Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) dosud více firem nezúčastnilo.

Podnikatelská delegace podle SP ČR postupně zavítá do Bostonu, Toronta, Chicaga a Seattlu. „Naše podnikatelská mise do USA a Kanady je skvělou příležitostí, jak mohou české firmy nebo start-upy rozjet svůj byznys v Severní Americe. V šesti dnech jsme pro podnikatele připravili opravdu nabitý program plný osobních schůzek a setkání s místními partnery, navštívíme také technologické inkubátory, ale třeba i inovační centrum společnosti Amazon. Rádi tak podpoříme odvážné české firmy s dobrým produktem či myšlenkou,“ uvedl prezident SP ČR Jan Rafaj, který s podnikateli na cestu do USA a Kanady v neděli vyrazí.

Z hlediska vývozu byly loni Spojené státy americké podle předběžných dat ministerstva průmyslu a obchodu 11. nejdůležitějším partnerem ČR. Plynulo tam zboží za téměř 134 miliard korun. Kanada byla na 48. místě – české firmy tam loni vyvezly zboží za asi 8,7 miliardy korun. S podnikateli SP ČR do USA, konkrétně do Washingtonu D.C. a New Yorku, poletí ještě v červnu, a to pod vedením ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti).

Zdroj: ČTK