EAG koupila polskou JBR, poskytuje IT automotive

|

Tuzemský dodavatel softwaru pro automobilový sektor EAG koupil řádově za stovky milionů Kč druhého největšího polského poskytovatele IT pro automobilky JBR Rogowiec. Akvizice JBR následuje po získání 100 milionů eur, tedy asi 2,5 miliardy Kč, od skupiny investorů na rozvoj digitální softwarové platformy EAG pro prodejce aut pod názvem Omnetic.

Počet firemních zákazníků softwarové platformy Omnetic dosáhl po akvizici 7000, včetně maloobchodních řetězců značek Stellantis Group, BMW, Hyundai-KIA, Jaguar-Land Rover, Nissan-Mitsubishi, Honda a Mazda v Polsku. Omnetic posílí pozici i mezi divizemi zemědělských strojů (John Deere) a kamionů (DAF, Iveco, MAN) a nově bude dodávat služby i čínským automobilovým značkám, jako jsou BAIC, BYD Trucks nebo MG.

Společnost JBR Rogowiec založila a řídila rodina Rogowieců. Po akvizici zůstanou ve skupině Bartosz a Radoslaw Rogowiecové. „Skupina EAG a její platforma Omnetic je jedním z předních dodavatelů softwaru pro automobilový průmysl v Evropě. Věřím, že zkušenosti JBR budou využity k realizaci mnoha inovativních nápadů ve skupině a posílí její pozici na mezinárodním trhu,“ uvedl Radosław Rogowiec.

„Kromě integrace vlastních služeb a využití synergií v rámci skupiny EAG chceme platformě Omnetic zajistit další růst i prostřednictvím expanze na další zahraniční trhy,“ dodal jeden ze zakladatelů a investiční ředitel skupiny EAG Petr Kratochvíl. Nejvhodnějším cílem do budoucna je podle něj střední a následně západní Evropa.

Skupinu EAG založili Jakub Šulta, Pavel Svoreň a Petr Kratochvíl v roce 2018 a zaměřuje se na digitální služby v automobilovém průmyslu. Pod značkami Omnetic, Carvago a CarsData pokrývá celý životní cyklus automobilu od výběru, financování, nákupu, pojištění, provozu a servisu až po jeho prodej.Tržby skupiny se podle neoficiálních informací v médiích pohybují okolo 1,5 miliardy Kč, sama firma je nekomentuje.

Zdroj: ČTK