Gen Digital klesl ve třetím čtvrtletí zisk o 13 procent na 3,3 miliardy

|
pixabay.com

Antivirová firma Gen Digital, která vznikla spojením české společností Avast a americké NortonLifeLock, snížila ve třetím fiskálním čtvrtletí končícím v prosinci čistý zisk o 13 procent na 144 milionů dolarů, tedy zhruba 3,3 miliardy korun. Za devět měsíců zisk stoupl o 11 procent na 482 milionů USD. Tržby za třetí čtvrtletí vzrostly o dvě procenta na 951 milionů USD, což je zhruba 21,78 miliardy korun.

Za čtvrté čtvrtletí společnost očekává tržby v rozmezí 960 až 970 milionů dolarů. „V tomto čtvrtletí jsme dosáhli rekordního počtu přímých zákazníků, a to 38,9 milionu, což dokazuje hodnotu našich kyberbezpečnostních řešení. Díky naší orientaci na zákazníka, inovacím a realizaci plánů čeká Gen zářná budoucnost,“ uvedl generální ředitel společnosti Vincent Pilette.

Třetí čtvrtletí bylo podle něj významné zejména z hlediska inovací, kdy Gen na zahraničních trzích představil nové řešení pro malé podniky Norton Small Business a oznámil předběžný přístup k nástroji Norton Genie, který využívá umělou inteligenci pro detekci podvodů.

S ohledem na očekávanou mírně slabší poptávku po produktech společnosti management snížil výhled za celý fiskální rok 2024. Očekává tržby v rozmezí 3,805 až 3,815 miliardy USD, což je o 20 milionů méně než v předchozí prognóze. Do portfolia společnosti Gen patří značky Norton, Avast, LifeLock, Avira, AVG, ReputationDefender a CCleaner. Firma produkty a služby v kybernetické bezpečnosti, ochrany soukromí a identity poskytuje ve více než 150 zemích. Akcie firmy se rok obchodují ve Spojených státech na technologické burze Nasdaq.

Avast založili v roce 1988 čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš. Firma se stala jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení díky bezpečnostním programům pro počítače i mobilní zařízení.

Zdroj: ČTK