Generální ředitel české Colliers převezme vedení na Slovensku 

|

Současný generální ředitel české pobočky realitněporadenské společnosti Colliers Tewfik Sabongui rozšíří své kompetence a převezme vedení i slovenského zastoupení. Současný výkonný ředitel na Slovensku Richard Urvay opustí svou pozici do konce dubna.  

Sabongui dříve pracoval přes 14 let pro nadnárodní poradenskou společnost Jones Lang LaSalle, a to nejdříve na manažerských pozicích a následně i ve vrcholovém managementu. Poté v roce 2017 s Petrem Žalským a Eduardem Forejtem založily vlastní realitněporadenskou společnost Threesixty. Už rok na to se ale tato firma sloučila s českou pobočkou Colliers International, Sabongui se v ní stal nejdříve výkonným ředitelem a později i ředitelem generálním. Do Colliers přešel také Žalský, zatímco Forejt později přešel k developerovi Passerinvest. Podle Colliers je Sabongui odborníkem na kapitálové trhy, pronájem kanceláří, developerské poradenství a realizaci fúzí a akvizic. Sabongui je původem z Egypta, v ČR je od roku 1999. 

Cílem rozšíření jeho kompetencí je podle něj navázat na Urvayovo vedení a posílit česko-slovenské vztahy a společné zájmy. „Jsem přesvědčena, že díky svým bohatým zkušenostem a vizi se Tewfik bude i nadále soustředit na činnosti, které posílí naši přítomnost na trhu, zajistí vynikající služby pro naše klienty a také k nám přilákají další talenty,“ řekla výkonná ředitelka společnosti Colliers pro region střední a východní Evropy Monika Rajská-Wolinská. 

Skupina Colliers poskytuje poradenské služby ohledně realit a investic. V Česku se soustředí převážně na pronájmy komerčních a nebytových prostor, tedy kanceláří, maloobchodních ploch a skladů. Založena byla v roce 1976, její hlavní sídlo je v Torontu. Působí v 66 zemích a zaměstnává 19 000 lidí.

Zdroj: ČTK