Generálním ředitelem pražské TSK je od května Filip Hájek

|

Generálním ředitelem Technické správy komunikací hlavního města Prahy (TSK) je od května dosavadní místopředseda představenstva Filip Hájek. Kompetence ředitele převzal Hájek už letos v únoru, kdy náhle zemřel tehdejší šéf TSK Jozef Sinčák. TSK je akciovou společností, jejímž zakladatelem a jediným akcionářem je hlavní město Praha. Na starosti má údržbu silnic v metropoli.

„S účinností od 2. května 2024 došlo ke změně ve vedení Technické správy komunikací hl. m. Prahy. Předsedou představenstva a generálním ředitelem se stal Filip Hájek,“ uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková. Doplnila, že Hájek působil v představenstvu společnosti od roku 2019 a měl na starosti finanční řízení společnosti, IT, agendu parkování a údržbu komunikací. Před příchodem do TSK zastával post finanční ředitele Českých aerolinií a poradce představenstva Českého aeroholdingu.

Před Hájkem stál v čele firmy od roku 2019 Jozef Sinčák, letos v únoru ale nečekaně zemřel, bylo mu 54 let. Jeho kompetence poté převzal právě Hájek. Novým místopředsedou představenstva se nyní stal Marcel Homolka, který 12 let působil na top pozicích v České pojišťovně, doplnila mluvčí.

TSK je městskou akciovou společností, která má na starosti údržbu a opravy silnic, chodníků či mostů. Stará se také o provoz parkovacích zón nebo dopravních elektronických infotabulí.

Zdroj: ČTK