Group.one koupila webhostingovou Webglobe

|

Skupina group.one koupila webhostingovou společnost Webglobe od zakladatele Igora Strečka a fondu spravovaného Sandberg Capital. Webglobe spravuje téměř 300 000 registrovaných domén patřících 100 000 klientům a registruje přibližně desetinu národních domén na Slovensku, v Česku a v Srbsku. Cenu akvizice nezveřejnily.

Webglobe je původně slovenský registrátor domén a webhostingová platforma, která vznikla v roce 1999 v Bratislavě. Založil ji slovenský podnikatel Igor Strečko s technologickým expertem Jurajem Hantákem. Postupně rostl díky desítkám akvizic a integrací několika středoevropských webhostingových hráčů.

„Region střední a východní Evropy nabízí obrovský potenciál pro poskytování digitálních řešení malým podnikům. Tato strategická akvizice je v souladu s našimi růstovými ambicemi. Díky silné pozici společnosti Webglobe v regionu a talentovanému týmu vedenému Giacomem Tognonim jsme přesvědčeni o naší schopnosti urychlit růst a inovace v tomto dynamickém regionu,“ uvedl generální ředitel group.one Daniel Hagemeier.

Group.one patří k nejznámějším společnostem nabízejícím cloudové a hostingové služby v Evropě. Od roku 2022 za ní stojí multimiliardový britský fond soukromého kapitálu Cinven a jeden z největších penzijních fondů na světě Ontario Teachers‘ Pension Plan.

Zdroj: ČTK