Italsko-česká obchodní komora: Itálie a ČR jsou strategičtí partneři

|

Podle Italsko-české obchodní a průmyslové komory jsou Česká republika a Itálie strategickými partnery v průmyslových odvětvích s vysokou přidanou hodnotou. Řekl to předseda komory Danilo Manghi na fóru Driving Innovation: present and future of mobility. Komora fórum uspořádala 30. května v Poslanecké sněmovně. České instituce, sdružení, okresy a firmy tam jednaly o budoucnosti mobility a inovací. Mediálním partnerem fóra byla Mediální skupina A11.

Firmy z řad konečných výrobců, dodavatelů, provozovatelů veřejné dopravy či inovačních středisek si v rámci konference a následujících B2B setkání vyměnily své zkušenosti a vize o budoucím vývoji v odvětví, na které doléhají stále větší ekologické požadavky. „Cílem této iniciativy je zviditelnit Itálii jako strategického průmyslového partnera České republiky v odvětvích s vysokou přidanou hodnotou,“ uvedl Danilo Manghi, předseda CAMIC.

Konferenci zahájili svými pozdravy český ministr dopravy Martin Kupka, italský velvyslanec v Praze J.E. Mauro Marsili, náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák či poslanec Vojtěch Munzar, který předsedá skupině přátelství s Itálií v české Poslanecké sněmovně. Z italské Poslanecké sněmovny se zúčastnil předseda tamní skupiny přátelství s ČR Nazario Pagano.

O budoucnosti dopravního průmyslu diskutovali Domenico Nucera, předseda Autobus Business Unit v Iveco Group, která patří i díky svému závodu ve Vysokém Mýtě k předním výrobcům autobusů na světě, generální ředitel Dopravního podniku hl.m. Prahy Petr Witowski, CEO Head of Corporate & SME banky Intesa Sanpaolo Giuseppe Ferraro či ředitelé inovačních center Roberto Marelli z Kilometro Rosso, Gianmarco Montanari z italského Národního centra pro udržitelnou mobilitu a Jaroslav Pelant ze Škoda X.

V B2B části pak jednala o spolupráci i řada dalších firem z České republiky a Itálie. „K mnoha výzvám, kterým Evropa čelí, určitě patří celosvětový závod o inovace ve strategických odvětvích, v němž nás pronásledují giganti jako USA a Čína. Úroveň obchodní výměny mezi Itálií a Českou republikou je vynikající, a to musí být základem, na kterém pracovat, abychom podpořili strategickou spolupráci a vzájemné investice v těch odvětvích, která mohou přinést konkurenční výhodu. Itálie a Česká republika mohou v tomto smyslu hodně udělat a dát. Svědčí o tom zmíněná špičková odvětví, neustálý růst vzájemného obchodu a staletá příbuznost,“ dodal Manghi.

Business fórum uspořádali Italsko-česká obchodní a průmyslová komora a Italské velvyslanectví v Praze v koordinaci s italským a českým parlamentem a ve spolupráci s italskou státní agenturou ICE, italským svazem Confindustria, Svazem průmyslu a dopravy ČR a bankou Intesa Sanpaolo. Fórum zaštítilo Ministerstvo dopravy ČR a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Sponzoři akce jsou Intesa Sanpaolo, Generali CEE Holding, ORIENTA CZECH a KORUS EU. Mediální partner je Mediální skupina A11.

Zdroj: TZ Italsko-česká obchodní a průmyslová komora