ITIS Holding ze skupiny PPF dokončil nákup německého Vitronicu

|

Skupina ITIS Holding, která v investiční skupině PPF zastřešuje provoz mýtných systémů a další řešení v dopravě, dokončila nákup německé firmy Vitronic. Objem transakce nebyl zveřejněn. Na informaci upozornil server Seznam Zprávy. Vitronic nabízí produkty a software pro strojové vidění, využívané například právě pro výběr mýtného na silnicích. Obrat Vitronicu činil v roce 2022 podle ITIS Holding 208 milionů eur (v přepočtu zhruba 5,15 miliardy korun).

Zahájení akvizice Vitronicu oznámil ITIS Holding v lednu. Nyní skupina uvedla, že získala potřebná schválení od antimonopolních úřadů v Německu a dalších příslušných zemích. Vitronic působí ve více než 80 zemích a má 1400 zaměstnanců.

„ITIS Holding nabízí prověřené řešení satelitního výběru mýta, které je nejlepší ve své třídě, zatímco Vitronic je světovým lídrem v oblasti bezpečnosti provozu a automatizace založené na inovativní technologii strojového vidění. Akvizice Vitronic je pro nás dlouhodobou strategickou investicí,“ sdělil generální ředitel ITIS Holding Matej Okáli.

Skupina podle něj chystá rozvoj výzkumu, vývoje a výroby Vitronicu. ITIS Holding chce německé firmě pomoci k dalšímu růstu a vstupu na nové trhy. Po formálním dokončení nákupu holding přispěje do rozpočtu Vitronicu 50 miliony eur (asi 1,24 miliardy korun).

Skupina PPF je aktivní ve 25 zemích. Investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, média, e-commerce a další sektory až po nemovitosti, biotechnologie a dopravu. ITIS Holding byl založen v roce 2022 jako zastřešující entita PPF pro podnikání v inteligentních řešeních pro dopravní infrastrukturu. Je stoprocentním vlastníkem provozovatelů elektronických mýtných systémů CzechToll a SkyToll, technologické firmy TollNet a dodavatele platebních řešení pro dopravce PaySystem.

Vitronic nabízí systémy pro strojové vidění. Používají se kromě výběru mýtného třeba při automatizaci v automobilovém a farmaceutickém průmyslu, pro sledování toku zboží v logistických centrech a na nákladních letištích, pro zvýšení bezpečnosti na silnicích, budování inteligentních měst, optimalizaci dopravních toků a záznam využití silnic.

Zdroj: ČTK