Iveco Group dodá 410 autobusů do Pobřeží slonoviny, většinu vyrobí závod v Mýtě

|

Skupina Iveco Group dodá letos a příští rok do Pobřeží slonoviny 410 autobusů. Většinu z nich vyrobí závod ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku. Vozy posílí veřejnou dopravu v Abidžanu, uvedla firma v tiskové zprávě.

Vozidla si objednala společnost Sotra, s novou dodávkou bude dohromady provozovat 1460 autobusů Iveco Bus. Vysokomýtský závod vyrobí 300 autobusů Crossway Low Entry a 50 autobusů Evadys. K tomu 60 minibusů zhotoví závod v italském Suzzare.

Iveco Czech Republic z Vysokého Mýta, které je součástí skupiny Iveco Group, zajišťuje většinu produkce autobusů. Všechna vozidla obě továrny dokončí na přelomu letošního a příštího roku.

Autobusy Evadys pojmou 49 cestujících a nabízejí vybavení, jako je kuchyňka a toalety. Sloužit budou v turistické dopravě na území Pobřeží slonoviny i na mezinárodních linkách po celém africkém kontinentu. Minibusy Daily budou jezdit v Abidžanu a na meziměstských linkách mezi městy Bouaké, Yamoussoukro, San Pedro a Korhogo. Vozidla Crossway Low Entry doplní vozový park v Abidžanu.

Podnik je součástí skupiny Iveco Group, autobusy vyrábí pod značkou Iveco Bus, a to nejen v Mýtě, ale také v závodech v Itálii a Francii. Loni vysokomýtský závod vytvořil čistý zisk necelých 1,6 miliardy korun. Tržby z prodeje výrobků činily 22 miliard korun. Loni firma vyrobila téměř 4800 autobusů.

Zdroj: ČTK