Jaroslav Zoch je novým finančním ředitelem skupiny Škoda Group

|
Zdroj: Škoda Group

Novým finančním ředitelem plzeňské strojírenské skupiny Škoda Group je pětačtyřicetiletý Jaroslav Zoch. Do evropského výrobce vozidel pro veřejnou dopravu přišel z mezinárodní investiční skupiny PPF, která je majoritním akcionářem Škody. Jako finanční ředitel (CFO) bude hrát klíčovou roli při řízení finanční strategie, stabilizaci finanční výkonnosti a v plnění rozvojových ambicí, uvedl generální ředitel skupiny Petr Novotný. Zoch vystřídal Libuši Jurečkovou.

S PPF spojil Jaroslav Zoch celou profesní kariéru. Během více než 20 let na různých manažerských pozicích získal zkušenosti ve strategickém rozhodování, finančním řízení a řízení investic, uvedla mluvčí skupiny Tereza Hladíková.

Zoch zastával významné pozice ve skupině PPF, Generali PPF Holdingu i v České pojišťovně. „Ve financích působím celý svůj profesní život a věřím, že Škodovku dokáži v oblasti financí dále posunout. Výhodou pro mě je určitě to, že ve skupině PPF jsem měl na starosti mimo jiné i tuto společnost,“ řekl Zoch.

Skupina Škoda Group, přední evropský dodavatel řešení pro veřejnou dopravu, zaměstnává zhruba 8400 lidí, z toho 80 procent ve výrobních závodech v ČR. V roce 2022 zvýšila meziročně provozní zisk EBITDA (před úroky, daněmi a odpisy) o 22 procent na 1,2 miliardy Kč. Tržby vzrostly o 26 procent na 18,2 miliardy Kč. Skupina předloni vyrobila a dodala 213 vozidel, meziročně o pětinu víc.

Zdroj: ČTK