KKCG vydá dluhopisy za pět miliard korun

|
Zdroj: JamesCee1995, wikimedia, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license

Investiční skupina KKCG vydá dluhopisy za pět miliard korun se splatností pět let a úrokem 7,75 procenta. Výnosy z emisí chce použít mimo jiné na refinancování svých závazků či mezinárodní expanzi. Zakladatelem skupiny je druhý nejbohatší Čech Karel Komárek.

Česká národní banka schválila ve čtvrtek skupině KKCG dluhopisový program na pět miliard korun s možností navýšení až na deset miliard korun. Dluhopisy se budou obchodovat na pražské burze a pořídit si je mohou jak firmy a instituce, tak drobní investoři. Hodnota jednoho kusu bude 10.000 korun. Banky, které dluhopisový program koordinují, je už začaly nabízet. Dluhopisy pak budou vydány letos v červenci.

„Výnosy z emisí použijeme na refinancování stávajících závazků, diverzifikaci zdrojů financování a podporu naší mezinárodní expanze,“ uvedla Katarína Kohlmayer, členka představenstva a finanční ředitelka KKCG. Připomněla, že dluhopisy už v minulosti vydaly některé dceřiné společnosti, například firma Allwyn, která provozuje loterie.

Skupina KKCG, která loni vykázala hrubý provozní zisk přes 1,4 miliardy eur (asi 35 miliard korun), působí v oblasti loterií a her, energetiky, technologií a nemovitostí. Zaměstnává přes 16.000 lidí ve 37 zemích a spravuje aktiva v hodnotě přes deset miliard eur. Mezi její společnosti patří loterijní firma Allwyn, MND Group, technologická skupina Aricoma nebo KKCG Real Estate Group.

Zdroj: ČTK