Komárek: Allwyn se zajímá o nové příležitosti k růstu v Evropě i USA

|
Zdroj: JamesCee1995, wikimedia, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license

Loterijní společnost Allwyn International ze skupiny KKCG českého podnikatele Karla Komárka se zajímá o nové příležitosti k růstu, a to zejména v Evropě a Spojených státech. Komárek, který je druhým nejbohatším člověkem v České republice, to sdělil agentuře Reuters. Růst v loterijních aktivitách je podle něj důležitý pro strategii celé skupiny KKCG.

Firma Allwyn je největším provozovatelem loterií v Evropě, působí v České republice, Rakousku, Itálii a dalších zemích. Nedávno dokončila transakce, díky kterým se stala provozovatelem britské Národní loterie a loterie v americkém státě Illinois.

Generální ředitel společnosti Allwyn Robert Chvátal uvedl, že firma plánuje rozšiřování aktivity na loterijním trhu ve Spojených státech. Většina amerických států sice provozuje vlastní loterie, Chvátal však věří, že tyto státy budou čím dál více využívat soukromých provozovatelů, jako je Allwyn, aby dosáhly vyšších zisků prostřednictvím nových technologií, píše Reuters.

Komárek uvedl, že mezi novější oblasti zájmu skupiny KKCG patří biomedicína. Skupina podle něj vidí příležitosti k větší expanzi do technologického průmyslu, realitního sektoru, energetiky a rozvíjejících se odvětví, včetně umělé inteligence (AI), napsala agentura Reuters.

Společnost Allwyn minulý týden oznámila, že v prvním čtvrtletí hospodařila s upraveným hrubým provozním ziskem (EBITDA) 357,8 milionu eur (8,8 miliardy Kč), což je meziroční nárůst o tři procenta. Čisté tržby se zvýšily o 16 procent na 940,9 milionu eur.

Zdroj: ČTK, foto: JamesCee1995, wikimedia, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license