Křetínského EPEI koupila podíl v Nanobacterii. Ta vyvíjí metodu léčby rakoviny

|

Investiční společnost EP Equity Investment (EPEI) českého podnikatele Daniela Křetínského získala téměř čtvrtinový podíl ve francouzské firmě Nanobacterie, která vyvíjí neinvazivní metodu léčby rakoviny. Oznámil to mluvčí Křetínského společností Daniel Častvaj. Hodnotu transakce neuvedl.

EPEI a Nanobacterie uzavřely strategické partnerství. „Díky této spolupráci získala EPEI ve společnosti Nanobacterie 24,99procentní podíl,“ uvedl mluvčí. EPEI podpoří firmu se sídlem v Paříži v procesu klinického schvalování její metody a zdravotnického prostředku určeného k léčbě rakoviny prostaty.

Start-up Nanobacterie pracuje na vývoji léčby rakoviny pomocí magnetických nanočástic produkovaných magnetotaktickými bakteriemi. Jeho metodu a zařízení by mělo být možné v budoucnu vedle rakoviny prostaty využít i u dalších diagnóz. „Investice ze strany EPEI je pro nás v této klíčové fázi vývoje zásadní. Díky jejich důvěře v naše poslání a technologii můžeme pokročit v klinických zkouškách, které jsou nezbytné k tomu, abychom mohli naši léčbu nabídnout pacientům,“ uvedl zakladatel společnosti Nanobacterie Edouard Alphandéry.

Léčebný postup je podle webu Nanobacterie úspěšně vyzkoušený na myších, na řadě je spolu s klinickými testy také schvalování metody regulačními orgány. Alphandéry svůj postup popisuje tak, že do nemocného těla vpraví léčebné nanočástice bakteriologického původu a nechá je pomocí magnetismu vyrábět teplo s protinádorovými účinky, uvedl dnes server Seznam Zprávy.

EP Equity Investment se specializuje na veřejně obchodované společnosti a perspektivní evropské podniky. Vlastní menšinové podíly ve firmě International Distributions Services, což je majitel britské pošty Royal Mail, a také ve společnostech PostNL, v britských supermarketech Sainsbury’s, francouzské televizní společnosti TF1, v americkém řetězci s teniskami Foot Locker a ve francouzské softwarové firmě Quadient. Prostřednictvím své dceřiné společnosti France Retail Holdings získala EPEI nedávno kontrolní podíl ve firmě Casino Guichard-Perrachon.

Zdroj: ČTK