Natland koupil developerský projekt Stromovka v Kladně pro 600 bytů

|

Investiční skupina Natland koupila od společnosti EBM Group developerský projekt Stromovka v Kladně. Jde o první projekt skupiny mimo Prahu a doposud zřejmě druhý největší. Uvedl to server e15.cz. Cenu transakce ani termín zahájení výstavby firmy nekomentovaly. Na pozemcích o výměře přes 5,2 hektaru nedaleko kladenského nádraží má vzniknout přes 600 bytů a komerční prostory.

„Nejen u obyvatel Kladna se mění priority, roste poptávka a zájem o kvalitní bydlení či vyšší standard tak, jak se obměňují postupně generace obyvatel. Zároveň je město alternativou pro Pražany, kterým dokážeme nabídnout dostupnější variantu nemovitostí, navíc v dosahu všech služeb a přírody,“ řekl serveru partner Natlandu Karel Týc. Natland podle serveru nabídka zaujala blízkostí k dopravnímu uzlu a polohou poblíž Prahy. Součástí komplexu má podle původního návrhu být například malé náměstí, restaurace, obchody, kavárny či mateřská škola, uvedl server.

Společnost EBM serveru už dříve sdělila, že výstavba, která vyjde zhruba na tři miliardy korun, měla začít příští rok. Stromovka bude před zahájením výstavby podle šéfa EBM Jana Šulce vyžadovat přivedení infrastruktury a inženýrských sítí. „Zároveň bude projekt realizován po etapách a tato kombinace znamená, že investované prostředky bude vracet postupně až po realizaci jednotlivých fází. To si žádá finančně silného partnera,“ řekl serveru Šulc.

Natland je investiční skupina působící primárně na českém a slovenském trhu. Strategicky se zaměřuje na energetiku a nemovitosti. Spravuje majetek vlastní, svých akcionářů a kvalifikovaných investorů prostřednictvím specializovaných investičních fondů. Natland založil v roce 2002 Tomáš Raška, který je majoritním vlastníkem. Skupina má v současné době podle informací na webu další tři partnery – Karla Týce, Davida Manycha a Janu Sečkářovou.

Zdroj: ČTK