Nová linka do Tel Avivu oživí karlovarské letiště

|
Zdroj: freepik.com

Z karlovarského letiště se začne koncem května létat do Tel Avivu. Pro mezinárodní letiště půjde o první pravidelnou linku po výpadku způsobeném protikoronavirovými opatřeními na začátku roku 2020. Dosud se na letišti uskutečňovaly jen charterové lety. Vedení kraje si od nového spoje slibuje příliv izraelských turistů do lázeňského města, informoval karlovarský hejtman Petr Kulhánek (za STAN).

„Těší mě, že po několikaleté pauze začne z karlovarského letiště opět létat pravidelná linka, a naše společná snaha tak bude naplněna,“ řekl hejtman.

Izrael patří mezi pět zemí, z nichž do Karlovarského kraje jezdí nejvíce návštěvníků. Turisté sem míří především za lázeňským trojúhelníkem, který je zapsaný na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Podle údajů Českého statistického úřadu průměrný návštěvník Karlovarského kraje v regionu stráví 3,8 noci, hosté z Izraele zde tráví v průměru 9,2 noci. To je nejvíc času ze všech návštěvníků Karlovarského kraje.

Z Karlových Varů se do Izraele létalo už v minulosti, spoj ale byl po jedné sezoně zrušen. O jeho obnovení usilovalo vedení kraje několik let. Nyní očekává, že zájem budou mít také čeští turisté o dovolenou v Izraeli, a to navzdory pokračujícímu izraelsko-palestinskému konfliktu.

Pravidelná letecká linka mezi Karlovými Vary a Tel Avivem zahájí provoz 23. května a bude létat každý čtvrtek až do 31. října. Linku bude provozovat společnost Corendon Airlines pomocí letadel A320 svého smluvního partnera, kyperské TUS Airways. Přílet na karlovarské letiště bude vždy ve 20:10 místního času a odlet ve 21:10. Společnost Overseas Travel zahájila on-line prodej letenek prostřednictvím internetových letenkových serverů Kiwi, Kayak a Skyscanner.

Z karlovarského letiště se letos v letní sezoně bude létat do sedmi destinací. Kromě Izraele zamíří letadla také na řecké ostrovy, dále do Bulharska, Turecka či Tuniska. Podle jednatelky Letiště Karlovy Vary Alice Undus to může znamenat téměř čtyřnásobný počet cestujících ve srovnání s loňským rokem. Loni odbavili na letišti 11.000 cestujících. I přes zvýšení počtu cestujících i letů počítá krajské letiště za loňský rok s finanční ztrátou. Předběžný hospodářský výsledek odhaduje na 25,8 milionu korun.

Zdroj: ČTK