Novým výkonným ředitelem Woltair je Javůrek

|

Novým výkonným ředitelem české společnosti Woltair, která se specializuje na tepelná čerpadla a fotovoltaiku, se stal dosavadní finanční ředitel podniku Vít Javůrek. Ve funkci nahradil Jana Hanuše.

Javůrek působil na pozici finančního ředitele poslední tři roky, předtím pracoval v investičním bankovnictví nebo jako konzultant ve společnosti McKinsey & Company. V čele Woltair chce posílit pozici firmy v Česku i v zahraničí.

“Podařilo se nám najít flexibilní model fungování, díky kterému dokážeme bez problémů přestát výkyvy trhu, který v sobě skrývá velký potenciál. Jenom samotný trh tepelných čerpadel v Evropě může v příštích letech dosáhnout na potenciál 900 miliard eur (22,8 miliardy Kč),“ řekl Javůrek. Další rozvoj podle něj bude z velké části stát na dotačních programech evropských vlád.

Odstupující výkonný ředitel Jan Hanuš vedl společnost od srpna 2022. “Další růst Woltairu je dnes více o politice a schopnosti predikovat nejistý trh. Společně s managementem i investory jsme došli ke společnému závěru, že Woltair je nyní připravený na další fázi svého rozvoje a že má mise je dokončena,“ řekl Hanuš. V budoucnu se chce věnovat vlastním projektům.

Společnost Woltair se specializuje na prodej, instalace a servis zdrojů tepla a elektrické energie, založena byla v roce 2018. Kromě Česka působí také v Polsku, Německu a Itálii. Předloni podnik utržil 982 milionů korun, meziročně více než trojnásobek.

Zdroj: ČTK