O VIP balíčky na letní olympiádu v Paříži je eminentní zájem

|

Z letních olympijských her (OH) v Paříži si Češi chtějí odnést také luxusní zážitky. Společnost IBTravel, která je v Česku oficiálním prodejcem takzvaných hospitality balíčků s VIP vstupenkami, ubytováním nebo dopravou, má aktuálně obsazených asi 75 procent míst. Začátek olympiády je téměř vyprodaný, řekl ČTK manažer firmy Filip Dohnálek. Poptávka je podle něj vysoká také díky tomu, že se bude olympiáda po delší odmlce opět konat v Evropě. Samostatných letenek je naopak ještě dostatek. Portály čekají nárůst zájmu dva až čtyři měsíce před začátkem olympiády. Olympiáda se v Paříži uskuteční od 26. července do 11. srpna.

„I přes vyšší cenovou hladinu balíčků je zájem o olympiádu v Paříži opravdu velmi velký,“ uvedl Dohnálek. Průměrné ceny za balíčky se podle něj pohybují mezi 80.000 až 200.000 korunami. „Klientela v Česku se postupně mění a rádi si dopřejí vyšší standard a servis, za který jsou ochotni zaplatit,“ řekl. Balíčky mohou zahrnovat například návštěvy sportovců nebo catering v samostatných saloncích.

Na olympiádě v Paříži chtějí Češi podle Dohnálka vidět zejména tenis, atletiku nebo vodní sporty. „Dále nás docela překvapil velký zájem o jezdectví, které se koná v krásných kulisách Versailles,“ dodal. Na olympiádě podle něj klienti nejčastěji stráví přibližně pět nocí a navštíví mezi třemi a pěti sporty. Kromě individuálních klientů o zájezd do Paříže zájem projevily také firmy ve skupinách až 40 osob, uvedl Dohnálek.

Naopak cestovní kancelář SLAN tour pozoruje ve srovnání s londýnskými hrami z roku 2012 menší zájem. Stojí za tím především ceny za vstupenky, které jsou proti londýnské olympiádě až desetkrát dražší, řekl za firmu Ladislav Peška. „Jen velmi málo klientů chce vidět zahájení olympijských her, především pro vysokou cenu vstupenek. O závěrečný ceremoniál je minimální zájem,“ dodal. Ceny zájezdů do Paříže podle něj ve SLAN Tour začínají na 35.000 korunách.

„I v tuto chvíli jsou na našem portále letenky v termínu olympijských her vyhledávané. Nicméně letenky stále jsou a ceny se aktuálně od běžných období neliší, začínají na nižších tisících, výše se pak odvíjí od konkrétních požadavků cestovatele,“ řekl ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal.

Do Paříže se lidé dostanou také autobusem. Například prodejce RegioJet plánuje spustit prodej jízdenek z Prahy do Paříže v únoru. „Cena za jednosměrnou jízdenku Praha-Paříž začíná stejně jako loni na 1199 korunách,“ uvedla mluvčí RegioJetu Alexandra Janoušek Kostřicová.

Na zahajovací víkend her je možné pořídit nocleh pro dvě osoby například přes Airbnb za 2500 korun za noc, ale ceny hotelů jsou kolem 8000 korun a některé apartmány jsou i za desítky tisíc korun za noc, plyne z nabídky na serveru booking.com. Na serveru Airbnb, který nabízí i jednotlivá lůžka či pokoje u soukromníků, je stále přes 1000 volných lokalit.

Zdroj: ČTK