Obchody s kryptoměnou ethereum narostly o 70 procent

|

Objem obchodů s kryptoměnou ethereum se v ČR v květnu meziměsíčně zvýšil o 70 procent na zhruba 150 milionů korun. Důvodem nárůstu zájmu lidí o obchodování s touto měnou bylo schválení systému kótování ETF fondů na ethereum v USA, tedy podobný krok, který se před půl rokem týkal bitcoinu. Uvedla to společnost Bit.plus, která s kryptoměnami obchoduje.

Cena etherea během května výrazně vzrostla. Jeho hodnota stoupla o 27 procent na 3760 USD, tedy zhruba 85 000 Kč, přičemž během jednoho dne se cena zvýšila o pětinu. Stále nicméně nedosahuje rekordu z podzimu roku 2021, kdy se prodávalo za téměř 4600 USD.

I přes nárůst zájmu o ethereum se podle ředitele Bit.plus Martina Stránského tato kryptoměna nadále obchoduje ve výrazně menších objemech než dominantní bitcoin. „V dalších týdnech bude cenu ovlivňovat další vývoj okolo schvalování žádostí emitentů v rámci schvalování ETF fondů, ale i makroekonomický vývoj v USA. Uvolňování restrikcí a snižování úrokových sazeb obecně napomáhá růstu poptávky po rizikových aktivech, kam kryptoměny stále patří,“ uvedl.

Samotné zalistování fondů na ethereum na burzy bude podle analytika Portu Lukáše Rašky pravděpodobně až v červenci nebo srpnu. „Pro případné investování do etherea tak stále doporučujeme zůstávat opatrní a nesnažit se na pohyby ceny spekulovat,“ podotkl.

Zdroj: ČTK