Partners Banka z finanční skupiny Partners zahajuje v těchto dnech činnost

|

Banka má letos v plánu v Česku získat 80 000 dospělých klientů a deset miliard korun v depozitech, řekl spolumajitel Partners Petr Borkovec. Nejpozději do roku 2030 chce banka získat milion klientů a dosáhnout celkových aktiv přes 100 miliard korun. V pilotním provozu banka za poslední měsíce získala 2500 klientů hlavně z řad zaměstnanců.

Klienti poradenské sítě Partners si mohou založit nový účet se svým poradcem. Zájemci, kteří nejsou klienty Partners, se mohou obrátit na poradce nebo zajít na jednu ze 175 poboček Partners. Od dubna bude možnost založení účtu on-line přes Bank ID, uvedl generální ředitel banky Marek Ditz.

Partners Banka má vlastní kapitál tři miliardy korun, na kterém se podílí tuzemští podnikatelé a spolupracovníci skupiny. Do vybudování banky a jejich systémů se investovalo 0,7 miliardy korun. „V létě plánujeme spustit pilot nezajištěných úvěrů, na podzim hypoték,“ doplnil Borkovec.

Bankovní licenci od České národní banky získala v srpnu 2023. Banka nabídne klientům tři balíčky služeb, osobní, partnerský a pro rodinu. Balíčky tvoří souhrn běžných a spořících účtů, různých karet a platebních možností. Spořící účet nabídne Partners Banka s úrokem 6,03 procenta.

V prvním balíčku nabídne Partners Banka vedení běžného účtu a veškeré služby zdarma. Klienti si mohou zvolit vlastní číslo účtu. Bez poplatku jsou výběry ze všech bankomatů i v zahraničí. Klienti neplatí poplatky při placení, všechny tuzemské platby jsou odbaveny jako okamžité.

Druhý balíček je určený pro páry a nabízí sdílený účet. Partneři mají v rámci vedení účtu stejná práva a oba majitelé účtu jsou si rovni, mají stejný přehled a každý vlastní svou kartu. Pár spolu může sdílet také spoření, sdílet informace o investicích, pojištění či úvěrech. Balíček vyjde na 49 korun měsíčně.

Třetí balíček představuje podle Ditze novinku na trhu. Vedle stejných práv a výhod pro pár umožňuje rodičům připojit účty pro své děti. Aplikace banky má speciální verzi, díky které mohou získat děti základní finanční návyky, učí se spořit, platit kartou a používat bankovní aplikaci jako dospělý. Rodiče mají přehled o všech jejich transakcích a rozhodují, jak může dítě kartu používat, jaké má limity a za co může platit. Balíček stojí 99 Kč měsíčně.

Spravovat své účty bude možné z mobilní aplikace, kde lidé najdou informace k běžnému či spořícímu účtu, v nebankovní části také své finance od úvěrů, přes pojištění až po spoření a investice. Mobilní aplikace nabídne od května i možnost připojení běžný účtů ostatních bank včetně přehledu a plateb.

Do finanční skupiny Partners patří dceřiné společnosti Partners investiční společnost, penzijní společnost Rentea, pojišťovna Simplea, nemovitostní fond Trigea a NextPage Media, která provozuje například weby Peníze.cz a Finmag.cz nebo časopis Heroine. V ČR je podle statistik ČNB nyní 45 bank a spořitelen.

Zdroj: ČTK