Novým šéfem Penta Real Estate je Musil

|
Zdroj: Penta Real Estate

Developerská společnost Penta Real Estate bude mít s účinností od 1. července 2024 nového Managing Directora pro Českou republiku. Stal se jím David Musil – dlouholetý kolega a blízký spolupracovník dosavadního šéfa firmy, Petra Paličky, který firmu řídil od jejího založení před 17 lety. Penta Real Estate se pod jeho vedením stala lídrem trhu komerčních nemovitostí a jedním z hlavních rezidenčních stavitelů v Praze. 

„Petr Palička přišel do Penty před 17 lety už jako velmi zkušený manažer. Z ničeho vybudoval firmu, která je dnes lídrem trhu, mění tvář města k lepšímu, staví obdivované a ceněné stavby a je důvěryhodným partnerem pro město a úřady. Na českém real estate trhu je jen málo lidí s takovou kariérou. Velmi mu děkuji za všechno, co pro nás udělal,“ říká Marek Dospiva, zakladatel a partner skupiny Penta. 

„Petr je nejlepší šéf, kterého jsem kdy měl, a jeden z nejbližších kolegů a přátel. Byla to velká škola a zkušenost společně pracovat. Bude výzva posunout Pentu Real Estate ještě výš, než kam ji za poslední roky Petr dostal, ale měl jsem toho nejlepšího učitele,“ říká David Musil, nový Managing Director Penty Real Estate pro Českou republiku. 

„Jsem moc rád, že jsem dostal šanci nejen se podílet na vzniku budov jako je Florentinum, Masaryčka, Churchill nebo Victoria Palace. S podporou skupiny Penta za zády jsem měl možnost proměňovat celá velká území, jako byla Waltrovka, Churchillovo náměstí, oblast Masarykova nádrží nebo Vítězné náměstí. Toto všechno by ovšem nevzniklo bez podpory partnerů Penty a především celého týmu Penta Real Estate. Za to jim všem patří dík,“ říká Petr Palička. 

Zdroj: Jana Chuchvalcová, estateandbusiness.cz