Peugeot 408: Haute Couture

|
Zdroj: PEUGEOT

Stvořen designérem, který má odvahu pustit se neprošlapanou cestou. Tím, který postoupí riziko, že jeho výtvor, do nějž tolik investoval, zůstane nepochopen. Ale také tím, který nakonec sklidí obdiv a slávu. Takto se zrodil fastback Peugeot 408. Nezapadá totiž do žádné šablony. Na kupé je moc vysoký, na SUV má zase moc aerodynamické linie. A právě v tom je jeho síla! Atraktivní sportovní silueta vám totiž zvedne tep a přinese jedinečné zážitky z jízdy. Zvýšená karoserie zase zajistí snadné nastupování do vozu a ochranu podvozku. Vše doplňuje ultramoderní a zároveň útulný interiér, dokonalá konektivita a obrovský arsenál asistenčních systémů chránících vaši bezpečnost.

Právě teď se desítky vozů Peugeot 408 brázdí ulice centra Paříže a vozí největší ikony módního světa. Automobilka Peugeot, která se letos poprvé stala oficiálním automobilovým partnerem nejvýznamnější události módního světa, Paris Fashion Week, totiž ze svého portfolia vybrala právě Peugeot 408. Není divu. Tento dynamický fastback je totiž opravdovým designovým skvostem. Jeho svůdný vzhled nenechá nikoho chladným.

Sebevědomá ladnost

Kromě ladných tvarů vás Peugeot 408 upoutá i svým sebevědomým postojem. Má v sobě určitou vznešenost a sílu. Za to vděčí hlavně svým rozměrům. Dosahuje délky 469 cm, výška je pouhých 148 cm, což není u vozů se zvýšenou karoserií běžné. Tyto proporce vytvářejí velmi štíhlý a sportovní profil. Naopak rozvor je větší, než bývá v segmentu C zvykem. Profitují z toho hlavně cestující na zadních sedadlech, kteří tak mají k dispozici štědrý prostor pro kolena. Z hlediska místa ve druhé řadě je fastback 408 dokonce nejprostornějším vozem z celé modelové řady značky Peugeot! Úctyhodný je také zavazadelník s objemem až 1611 litrů.

Červená tečka

Málokdy dodají kola tak mocný designový aspekt, jako je tomu právě u Peugeotu 408. Jedná se o velká dvacetipalcová kola s nezvyklým geometrickým designem zasazeným do kruhu. Tento motiv je u stojícího vozu velmi nápadný, při nízkých rychlostech pak vytváří dramatický vizuální efekt. A jak poznáte tuto šelmu na první pohled ve dne i v noci? Podle předního světelného podpisu ve tvaru tesáků a zadních světel ve tvaru tří drápů, což jsou typické prvky svědčící o příslušnosti k rodině Peugeot. Design modelu 408 nenechal chladnými ani porotce prestižní mezinárodní ankety Red Dot Award, kteří mu udělili nejvyšší ocenění.

Probuzení smyslů

Zřejmě vás nepřekvapí, že uvnitř vozu najdete Peugeot i-Cockpit. Toto dnes již ikonické uspořádání interiéru se stalo poznávacím znakem nových peugeotů. Co vás ovšem ohromí, to je nová, ultramoderní podoba interiéru vozu 408. Ergonomie, kvalita, praktičnost i technologie včetně nového systému infotainmentu Peugeot i-Connect… vše bylo dotaženo k dokonalosti. Kompaktní volant mnohanásobně zvyšuje požitek z jízdy. Digitální přístrojový panel je umístěn těsně nad volantem a má desetipalcový displej. Středová dotyková obrazovka se ovládá stejně intuitivně jako tablet. Doplňují ji plně konfigurovatelné přepínače i-toggles, kterým můžete přiřadit funkci dle vašeho přání. 3D online navigace navíc vždy poradí nejrychlejší cestu, zjistí ceny paliva v okolí nebo najde dobíječku i volné místo k zaparkování.

Radost z bezpečné jízdy

Zažijte vzrušující emoce za volantem. Vychutnejte si zážitky z řízení naplno. O vaše bezpečí a komfort se přitom postarají asistenční systémy řízení poslední generace. Používají šest kamer a devět radarů, kterým nic neunikne. Mezi nejzajímavější prvky výbavy patří například světlomety Peugeot Matrix LED či adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go. Užitečným pomocníkem je také systém sledování provozu za vozidlem při vyjíždění z parkovacího místa. Největší pozornost ovšem zasluhuje Night Vision neboli systém nočního vidění.

Ten většinou najdete jen v prémiových segmentech. Umožní vám s pomocí infračervené kamery rozpoznat zvířata, chodce nebo cyklisty před vozem v jízdním pruhu dříve, než se objeví v dosahu dálkových světel. Zažijete tak nefalšovaný a vzrušující pohled očima nočního dravce.

Paleta pohonů

Nabídka pohonů vozu Peugeot 408 zahrnuje dvě plug-in hybridní verze o výkonu 180 a 225 koní, benzínový tříválec o výkonu 130 koní a nově i mild-hybridní pohon o výkonu 136 koní. Co nevidět přibude i stoprocentně elektrická verze. Všechny motory jsou spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8. Široký výběr pohonných jednotek, jejich úspornost, a tím i nízké provozní náklady přispěly k tomu, že model Peugeot 408 získal titul Flotilové auto roku v České republice, a to jako první model značky v historii. A to je rozhodně skvělá vizitka!

Cena od 679 000 Kč + 5letá záruka

Operativní leasing od 9 690 Kč/měs.

PR