Po 13 letech se obnoví přímé letecké spojení Prahy s Káhirou 

|

Pražské Letiště Václava Havla bude mít po 13 letech opět přímé spojení s Káhirou. Linku bude od úterý 9. července obsluhovat egyptský dopravce Egyptair. Do egyptského hlavního města budou aerolinky létat třikrát týdně, vždy v úterý, ve čtvrtek a v neděli. Cestující budou do Káhiry létat Boeingem 737-800 s kapacitou 154 cestujících, z toho 16 v byznys třídě a 138 v ekonomické. Letiště Praha o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. Linka podle něj umožní návazné lety z Káhiry do dalších 75 destinací v Egyptě, Africe, Číně nebo Indii. 

Podle předsedy představenstva Letiště Praha Jiřího Pose loni mezi Prahou a Egyptem cestovalo téměř 700 000 cestujících. „Kořeny spolupráce s Egyptem sahají až do dob Československa, takže věřím, že přímá linka do Káhiry pomůže k dalšímu rozvoji spolupráce a bude stimulem také pro přepravu karga,“ řekl. 

V egyptském hlavním městě bydlí téměř deset milionů lidí a po Lagosu je druhým nejlidnatějším africkým městem. Význačným rysem města ležícím na pravém břehu Nilu jsou moderní mrakodrapy. V Káhiře mohou turisté navštívit řadu muzeí, tržiště Chán al-Chalílí nebo 186 metrů vysokou věž Burdž al-Káhira, s vyhlídkovou plošinou ve výšce 140 metrů. 

Společnost Egyptair se v roce 1932 stala první leteckou společností na Blízkém východě a v Africe. Dopravce létá do více než 70 destinací v Africe, Evropě, na Blízkém a Dálném východě, v Severní Americe a do dalších prostřednictvím sdílených letů. Egyptair provozuje lety do dovolenkových destinací v Egyptě jako jsou například Luxor, Asuán, Šarm aš-Šajch nebo Hurgada. 

Přímé pravidelné lety do Káhiry se v Praze objeví poprvé od roku 2011, kdy byl ukončen provoz linky Českých aerolinií. 

Zdroj: ČTK