Pojišťovna Slavia vstupuje na nizozemský pojistný automobilový trh

|

Tuzemská Pojišťovna Slavia vstupuje na nizozemský trh prostřednictvím tamní společnosti HERA Life. Bude prodávat její povinné ručení, havarijní pojištění a připojištění upravené pro tamní trh. HERA Life, která se dříve zabývala jen životním pojištěním, rozšířila svoji licenci i pro neživotní pojištění a působí jako autorizovaný zástupce pojišťovny Slavia.

„První smlouvy začneme uzavírat zhruba v polovině letošního roku. V uplynulých měsících jsme si společně s nizozemskými pojistnými matematiky a produktovými specialisty přesně definovali požadavky na nizozemskou verzi našeho retailového autopojištění a nyní zahajujeme pilotní fázi tohoto společného projektu,“ uvedl generální ředitel Slavia pojišťovny Karel Waisser.

Veškerá komunikace bude v nizozemštině, Slavia pojišťovna spolupracuje v Nizozemsku s vybranou sítí partnerů, kteří se budou starat o distribuci a správu tohoto pojištění. Společnost Hera, která sídlí v Haagu, také zajistí hladký průběh digitalizace, včetně zapojení umělé inteligence při obsluhování klientů.

„Nizozemsko jsme si vybrali proto, že jde o velmi liberální zemi, která podnikání vnímá jako rovnocenný vztah mezi zákazníky a poskytovateli pojišťovacích služeb,“ uvedl majitel skupiny SPGroup, jejíž součástí je i Slavia pojišťovna, Pavel Sehnal. Druhým důvodem je to, že naprostá většina lidí žijících v Nizozemsku, mluví dobře anglicky, což spolupráci na mezinárodní úrovni usnadňuje. Všechny vnitřní procesy jsou dnes v pojišťovnách vytvořeny tak, aby mohly pracovat na mezinárodní bázi, a komunikace v angličtině je pro obě strany nejpříjemnější, dodal.

Slavia pojišťovna je nejstarší ryze českou pojišťovnou na tuzemském trhu, založena byla v roce 1868. Jejím vlastníkem je Capital Management Company, pojišťovna patří do Sehnalovy skupiny SPGroup.

Zdroj: ČTK