Praha bude mít od dubna po deseti letech přímé letecké spojení s Uzbekistánem

|
Zdroj: pixabay.com

Uzbecká letecká společnost Qanot Sharq Airlines od 18. dubna nabídne přímé pravidelné lety z pražského Letiště Václava Havla do uzbeckého Taškentu. Praha tak po deseti letech znovu získá přímé spojení s Uzbekistánem. Do Taškentu bude aerolinka létat každý čtvrtek.

Spojení s Taškentem bylo podle ředitele leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslava Filipa dlouhodobým cílem letiště. „V roce 2019 před příchodem pandemie covidu-19 navštívilo Českou republiku téměř 70.000 turistů ze zemí Střední Asie. Očekáváme, že v prvním roce provozu využije tohoto nového spojení více než 15.000 cestujících,“ řekl. Nové lety podle něj také pozitivně ovlivní přepravu leteckého nákladu.

Zahájení linky Taškent-Praha je podle generálního ředitele dopravce Mosese Paka první, které aerolinka letos spustí s evropským městem. Nová linka podle něj bude pro cestující znamenat vzájemné poznávání obou kultur a rozvoj obchodní spolupráce.

Hlavní město Uzbekistánu Taškent je moderní metropolí s mrakodrapy a nákupními centry. Historická uzbecká města Samarkand, Buchara a Chiva jsou známá svou architekturou. Uzbecká republika Karakalpakstán turistům nabízí možnost vidět bývalé Aralské moře nebo muzeum pojmenované po Ivanu Savickém.

Společnost Qanot Sharq Airlines, založená v roce 1998, létá se dvěma Airbusy A320CEO, dvěma Airbusy A321NEO a dvěma Airbusy A330CEO. Firma provozuje lety do měst jako jsou Džidda a Medína v Saúdské Arábii, Moskva a Petrohrad v Rusku, thajský Phuket, Phu Quoc a Cam Ranh ve Vietnamu, Tel Aviv, Istanbul a egyptský Šarm aš-Šajch.

Zdroj: ČTK