Pražský festival United Islands bude letos od 1. do 4. května

|

Multižánrový festival United Islands, který letos pořadatelé prodloužili na čtyři dny, se na pražských ostrovech bude konat od 1. do 4. května. Ve středu 1. května si účastníci připomenou 20. výročí členství České republiky v Evropské unii. Právě vstup do EU byl impulzem pro vznik festivalu United Islands of Prague. Klubová noc se uskuteční 2. května v deseti klubech po celé Praze. Na stránkách festivalu pořadatelé oznámili první vystupující.

Domácí scénu zastoupí kapela Good Times Only, která za šest let své existence stihla předskakovat jménům jako Alt-J či Gus Dapperton. Dále vystoupí čtyřčlenná kapela Severals známá díky své desce s názvem Algorithm, své hudební příběhy nabídne i projekt Jay Delver.

Ze zahraničních účastníků organizátoři sdělili jména prvních tří vystupujících. Jsou jimi zástupci pařížské alternativní scény Télépagaille, energičtí Joe & The Shitboys z Faerských ostrovů a indie-popové duo původem z irského města Kilkenny nazvané 49th & Main, které tvoří producent Ben O’Sullivan a zpěvák a multiinstrumentalista Paddy King.

Už v lednu pak začala série koncertů s názvem United Klubovna. První zastávka se uskutečnila 27. ledna ve vršovickém Bowl Baru a vystoupení pokračují 10. února v pražském Chapeau Rouge, kde vystoupí trojice moravských kapel Sunset Trail, Rabies a Empty Hall of Fame. Jako speciální host se představí moderátor a punkový písničkář Jiří Drtil.

V loňském roce 20. ročník festivalu United Islands of Prague nabídl hudební objevy, workshopy, přednášky, živé podcasty i besedy. Účast přijalo sedm desítek českých i zahraničních umělců. Návštěvníkům se představili na devíti scénách na pražských ostrovech a také v klubech Jazz Dock, Klub Famu, Rock Café, Cargo Gallery a Chapeau Rouge. Pozvání přijaly i spolkové organizace první městské části, které prezentovaly svoji činnost a aktivity.

Mezinárodní hudební festival United Islands se koná v Praze od roku 2004. Každý rok představuje nové hudební objevy. Vedle toho nabízí nehudební program, který se kromě zábavy věnuje aktuálním společenským tématům.

Zdroj: ČTK