Prezident Gen Digital Vlček odstoupil z funkce 

|

Ondřej Vlček, dosavadní prezident antivirové společnosti Gen Digital odstoupil z funkce. Zůstane členem představenstva. Důvodem jeho odchodu je úspěšné dokončení fúze Avastu a NortonLifeLock, ze kterých Gen Digital vznikl. Firma to uvedla v tiskové zprávě. 

Vlček byl prezidentem nově vzniklého Genu od roku 2022. V Avastu působí od roku 1995, kdy do něj nastoupil jako jeden z prvních sedmi zaměstnanců. Nyní má firma Gen necelých 4000 zaměstnanců a roční tržby 3,8 miliardy dolarů, tedy asi 88 miliard korun. 

„Po založení společnosti Gen jsem zůstal v roli prezidenta a soustředil se na zajištění hladké integrace našich silných stránek. Tato práce je však nyní dokončena, a tím fakticky končí moje mise zde,“ uvedl Vlček. 

V Avastu Vlček nejprve působil jako vývojář softwaru, později se stal vedoucím týmu. Následovaly role hlavního architekta, technického a provozního ředitele. V roce 2019 se stal generálním ředitelem Avastu. V té době už byly akcie Avastu obchodované na burze, firma měla 1500 zaměstnanců. 

Část peněz ze svého působení v Avastu Vlček vložil do rodinné nadace. Ta v současnosti opravuje pražskou usedlost Cibulka, ze které se má stát centrum dětské paliativní péče. 

Zdroj: ČTK