Škoda otevřela v Praze pobočku indického IT centra koncernu Volkswagen

|

Škoda Auto otevřela v Praze pobočku společnosti Volkswagen Group Technology Solutions India (VWITS), která se v Indii zabývá digitalizací a vývojem informačních technologií pro automobily. Hlavním cílem je propojení expertů z obou firem, posílení mezinárodní spolupráce a interních odborných znalostí v oblasti výpočetních technologií. Nová regionální pobočka VWITS nabídne zprvu místo pro 30 expertů. Jejich úkolem bude ve spojení s kolegy v Indii posílit podporu širokého portfolia IT služeb společnosti Škoda Auto a spolupráci s lokálními dodavateli softwaru.

V Indii, kde Škoda provozuje výrobní závod a je zodpovědná za obchodní aktivity mateřského koncernu Volkswagen, má společnost VWITS jedno ze svých největších globálních IT center a zaměstnává okolo 2600 IT specialistů.

„Touto těsnou spoluprací se nám daří budovat a chránit interní know-how v rámci koncernu Volkswagen, snižovat závislost na externích dodavatelích v citlivých obchodních oblastech a v neposlední řadě šetřit náklady na provoz a údržbu výpočetních technologií,“ uvedla členka představenstva koncernu Volkswagen pro IT Hauke Stars.

V roce 2018 rozšířila Škoda Auto největší podnikové datové centrum v ČR s projektovanou výpočetní kapacitou 15 petaflopů. Automobilka již nyní využívá virtuální realitu, umělou inteligenci či cloudová řešení. Tyto technologie se uplatňují při vývoji a testování nových vozů, ve výrobě i vývoji a správě dat v rámci palubního softwaru a hardwaru současných vozů.

„Zahájením činnosti nového IT centra a ve spolupráci s dalšími renomovanými odborníky z VWITS vytváříme příležitosti pro nejlepší profesionály v oboru, a to jak z ČR, tak ze sousedních zemí, aby se připojili k našemu záměru neustále zlepšovat naši nabídku digitálních služeb dostupnou ve voze i mimo něj,“ dodal člen představenstva Škoda Auto pro Finance, IT a právní záležitosti Holger Peters.

V pobočce v Praze-Vysočanech bude nové IT centrum fungovat vedle podobně orientovaných IT oddělení společnosti Škody zajišťujících vývoj pokročilých technologických řešení, datové analytiky a umělé inteligence. Sídlo zde má také kompetenční centrum SAP pro společnosti koncernu Volkswagen, které provozuje Škoda Auto. Jedno podlaží je vyhrazeno neziskovému vzdělávacímu institutu 42 Prague, kde se připravují na kariéru softwaroví vývojáři.

Zdroj: ČTK