Skupině Air Bank loni klesl čistý zisk na 2,55 miliardy korun

|

Skupina Air Bank, kterou tvoří společnosti Air Bank, zahrnující také značku Zonky, a český a slovenský Home Credit, v roce 2023 vytvořila čistý zisk 2,55 miliardy Kč. Meziročně jde o pokles o 14 procent. Hospodaření ostatních velkým bank se loni vyvíjelo oběma směry.

Skupině Air Bank v loňském roce výrazně vzrostl počet klientů, a to o 16 procent na 1,46 milionu. Samotné bance Air Bank přibylo za loňský rok nejvíce klientů od jejího vzniku. Celkový počet klientů banky se zvýšil o 170 tisíc.

Aktiva skupiny stoupla o pět procent na 161 miliard Kč. Vklady klientů stouply o pět procent na 135,8 miliardy Kč. Úvěrové portfolio skupiny Air Bank vzrostlo za rok 2023 o 18 procenta na 94,7 miliardy korun. Skupina Air Bank poskytla loni v Česku spotřebitelské úvěry za více než 43 miliardy korun. To z ní činí jedničku na tuzemském trhu spotřebitelských půjček.

„Loni jsme hodně investovali, do našich týmů a vývoje nových služeb, a stejně tak jsme využili nové příležitosti na trhu. Zaznamenali jsme rekordně silný růst v celkovém počtu klientů. Ten je navíc zcela organický. Zároveň se nám výrazně dařilo i v objemu poskytnutých úvěrů. K růstové trajektorii nám pomáhá také naše dlouhodobé zaměření na digitální kanály,“ uvedl generální ředitel Air Bank Michal Strcula.

Air Bank je součástí Skupiny Home Credit, která patří do investiční skupiny PPF. Ta investuje do mnoha odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. PPF má svoji korporátní vlastnickou a řídicí strukturu v Nizozemsku.

Zdroj: ČTK