Spor mezi e-shopem Notino a výrobcem parfému Chanel míří k Nejvyššímu soudu 

|

Spor mezi českým e-shopem Notino a výrobcem parfému Chanel míří k Nejvyššímu soudu. Firma Notino podala dovolání proti verdiktu, podle kterého musí odtajnit, odkud získává produkty Chanel. Dovolání obdržel v březnu Městský soud v Praze, potvrdila jeho mluvčí Štěpánka Tykalová. Městský soud by měl nyní podnět spolu se spisem předat nejvyšší instanci do Brna. 

Hospodářské noviny (HN) loni v prosinci napsaly, že spor trvá šest let. Chanel si podle deníku prodejce vybírá na základě přísných podmínek. Notino mezi nimi nebylo, přesto v e-shopu výrobky slavné francouzské značky prodávalo. Podle Chanelu tím snižuje hodnotu značky. 

Chanel se proto domáhal informace, od koho Notino jeho výrobky získává. Proti danému přeprodejci pak chce Chanel podle HN zakročit kvůli porušení smluvních podmínek. Podle verdiktu Městského i Vrchního soudu v Praze má Chanel právo na informace o přeprodejci. 

„Není rozhodně nepřiměřené, aby žalobce jako vlastník ochranné známky požadované informace věděl, aby mohl zažalovat toho, kdo porušil sjednané podmínky,“ uvedla loni podle HN soudkyně vrchního soudu Gabriela Kučerová. 

Notino je původem česká firma, ale v současnosti působí po celé Evropě. V účetním roce od 1. května 2022 do 30. dubna 2023 měla obrat více než miliardu eur (v přepočtu kolem 25 miliard korun). 

Zdroj: ČTK