T-Mobilu loni klesl provozní zisk o devět procent na 11,3 miliardy Kč

|
Zdroj: pixabay

Operátorovi T-Mobile loni klesl provozní zisk o 8,8 procenta na 11,27 miliardy korun. Tržby stouply o 1,9 procenta na 30,695 miliardy korun. Výsledky ovlivnila stagnace ekonomiky, protiinflační opatření i výrazný růst cen.

Počet zákazníků meziročně vzrostl o 1,6 procenta na 6,523 milionu. Spotřeba dat v mobilní síti narostla o 39,3 procenta a počet uživatelů T-Mobile TV se zvýšil o 12,2 procenta na 266 000 uživatelů. Investice společnosti v ČR přesáhly tři miliardy korun.

T-Mobile pokračoval ve výstavbě a modernizaci optické sítě. Optiku nabízí půl milionu domácností ve více než 140 městech a obcích. Díky spolupráci s partnerem pak internet s rychlostí až jeden Gbit/s může využít více než milion domácností. V srpnu operátor dokončil převedení celé přístupové sítě na standard XGS-PON, což umožnilo zahájení testování datových přenosů rychlostí až osm Gbit/s na vybraných místech v Olomouci.

„Budování optické sítě patří k našim dlouhodobým a zásadním investičním projektům. Ostatně jde o přípravu infrastruktury pro další rozvoj internetového připojení na následující desítky let. Pevně věříme v postupnou digitalizaci byznysu i dalších oblastí, nejen průmyslu, ale třeba i státní sféry, školství či zdravotnictví,“ uvedl zastupující generální ředitel Vladan Peković.

Česká republika se stala první zemí, kde skupina Deutsche Telekom spustila v aplikaci Můj T-Mobile nový zákaznický program Magenta Moments. Přináší řadu nabídek operátora i partnerů. T-Mobile také jako první český mobilní operátor umožnil zákazníkům v rámci roamingu využívat službu Apple Watch Connection (AWC).

V rámci rozvoje divize T-Business pro firemní zákazníky vloni operátor zahájil výstavbu nového křídla datového centra DC7. Čtyři nové datové sály nabídnou rozlohu 1400 metrů čtverečních a kapacitu až 780 serverových míst. Jde o investici zhruba 800 milionů korun.

T-Mobile patří do nadnárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. Svou mobilní sítí 5G pokrývá 72 procent populace.

Zdroj: ČTK