Televize A11 slaví rok od zahájení vysílání

|

V sobotu 27. dubna uplyne rok od zahájení vysílání televize A11, která je součástí mediální skupiny A11. Celoplošný kanál zaměřený primárně na vlastní tvorbu pořadů za rok posílil svoji pozici na trhu a programem zacílil na všechny skupiny diváků.

Aktuální programová skladba dokládá, že televize A11 reaguje jak na podněty diváků a jejich poptávku po nových formátech i tvářích, které se na televizních obrazovkách objevují, tak na oblíbenost již zavedených pořadů. Ideálním příkladem je Dobrý večer s A11, show vysílaná každý všední den, nebo páteční relace Mladý svět, jež ukazuje na obsahovou synergii mediální skupiny A11, neboť časopis Mladý svět spadá pod vydavatelskou divizi skupiny.

Nové formáty, nové tváře

V programu televize A11 si své místo našli známý influenceři, jako je Martin Hranáč se svojí talkshow Zasměj se! (přes 317 tisíc sledujících na IG) nebo fenomén českého TikToku letákový král Luboš Bailador (jeho videa bez ohledu na využitou platformu dosahují stovek tisíc zhlédnutí). Díky televizi A11 Luboš Bailador své legendární kroužkování letáků přenesl do televizní podoby pod názvem Dobré zprávy pro vaši peněženku. O jeho raketovém startu v televizním vysílání svědčí fakt, že ačkoli se pořad vysílá necelý měsíc, drží si pozici v pátečním prime time a stopáž byla z pěti minut navýšena o 100 procent na rovných 10 minut.

Televizní profesionálové

Schéma televize A11 utvářejí rovněž zkušení televizní profesionálové. Například ikona televizní publicistiky Josef Klíma je tváří Občanské sebeobrany, která reaguje na podněty a potřeby diváků, kterým v televizním vysílání chyběl pořad zaměřený na podporu obyčejného občana a jeho problémů. Komerční stanice A11 tento prostor poskytla.

Své diváky si drží i pondělní Vtipkování, které moderuje Vlasta Korec, nebo pořad A11 Rozhovor, jenž v rotaci uvádějí moderátoři z řad zkušených novinářů Jitka Kačánová, Bára Štanglová a Jan Januš.

Stálicí stanice A11 je také Zuzana Bubílková, jejíž politické glosy Polibte si preference jsou nedílnou součástí relace Dobrý večer s A11 a která spolu s Janem Solfronkem uvádí diskuzi Na palici.

Nechybí ani pořad zaměřený na život celebrit. Veronika Farářová moderuje relaci Na vysoké noze každý čtvrtek, nebo Vaření s Davidem, u něhož se divák může inspirovat jak recepty na italské speciality, tak českou klasiku. To vše v závoji zábavy a povídání energického Davide Mattioliho a jeho hostů.

Pepa Melen, součást moderátorského týmu Dobrého večera s A11, je autorem námětu a moderátorem sobotní Hvězdné kavárny Pepy Melena, která svým pojetí odkazuje na silnou tradici spojení kaváren a hudby u nás; kdo by nevzpomněl na začátky Karla Gotta v kavárně Vltava?

Televize A11 myslí i na své mladší publikum a víkend co víkend nabízí Čtení po obídku, kdy televizní dědeček v podání Alexandra Hemaly a Jelena Juklová coby televizní babička čtou dětem pohádky na pokračování.

Zdroj: TZ A11