The Cloude One Hotels vstoupil na český trh

|

Na český trh vstoupil hotelový řetězec The Cloude One Hotels, který je součástí německé skupiny Motel One Group. Svůj čtyřhvězdičkový hotel s 382 pokoji otevřel v polovině dubna v pražské Hybernské ulici. The Cloude One Hotels Prague je čtvrtým hotelem řetězce. Pobočky má ještě v New Yorku, Hamburku a Norimberku.

Řetězec The Cloude One Hotels se stejně jako skupina Motel One Group zaměřuje na ubytování v designových pokojích za dostupnější ceny. „Do našich hotelů se vždy snažíme vnést jedinečné rysy každého města. Například design baru je inspirován zlatou a stověžatou Prahou stejně jako dynamikou řeky Vltavy,“ uvedl manažer hotelu Robert Šafařík.

Společnost Motel One Group vznikla v roce 2000 v Mnichově. Aktuálně provozuje 94 hotelů ve 13 zemích. První hotel řetězce The Cloude One Hotels otevřel předloni v New Yorku.

Pražské hotely byly loni obsazené ze 70,9 procenta, meziročně to byl o 11,9 procentního bodu lepší výsledek. K dosažení úrovně předcovidového roku 2019 hoteliérům chybělo 8,1 procentního bodu, řekl už dříve prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek. Průměrná cena za pokoj v Praze loni činila 110,40 eura (2782,70 Kč), což bylo asi o 13 eur (327,56 Kč) více než předloni. V roce 2019 stál pokoj 93 eur (2343,88 Kč). V celoroční obsazenosti překonala loni Praha podle Stárka například Vídeň, Budapešť, Bratislavu nebo Mnichov.

Zdroj: ČTK