Tramín z Valtic získal na soutěži v Berlíně velkou zlatou medaili

|

Tramín červený pozdní sběr 2022 z vinařství Chateau Valtice – Vinné sklepy Valtice získal na první letošní soutěži seriálu Zlatá liga, kterou byl zimní běh Berliner Wine Trophy, velkou zlatou medaili. Vinaři z České republiky získali navíc 46 zlatých medailí.

„Prémiový Tramín červený příjemně překvapí svou jemnou vůní čajové růže, exotického koření a díky zrání vína 12 měsíců v dřevěných francouzských sudech je vůně ještě obohacena jemným nádechem vanilky a lipového medu. Chuť je krásně plná, příjemně harmonická, s velmi dlouhou dochutí,“ popsal vítězné víno David Šťastný ze Chateau Valtice.

V zimním kole soutěže uspělo i dalších 15 vinařství, která celkem získala 46 zlatých medailí. Nejvíce jich přivezl Bohemia Sekt, a to osmi, po pěti zlatech z Berlína mají Rodinné vinařství Vican a vinařství Vinofol, tři zlaté medaile získala vinařství Petr Bunža, Hrabal, Josef Dufek, Obelisk a Miroslav Volařík.

Berliner Wine Trophy, která se letos konala posedmadvacáté, je součástí seriálu Zlaté ligy, kterou kromě ledního a zimního běhu berlínské soutěže tvoří ještě Asia Wine Trophy a Portugal Wine Trophy. Vítězem ligy se stane ten, kdo na všech čtyřech soutěžích získá v součtu nejvíce medailí.

Do letošního ročníku zimního běhu Berliner Wine Trophy vinaři přihlásili přes 7700 vín z téměř 30 zemí, vinaři z Česka do soutěže poslali 117 vzorků. Vína hodnotilo podle pravidel Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno (OIV) a Mezinárodní unie enologů (UIOE) a pod notářským dohledem více než 200 porotců.

Zdroj: ČTK