Z Mošnova bude létat pravidelná nákladní linka do Almaty

|
Zdroj: pixabay.com

Z Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku začne od dubna létat další pravidelná nákladní linka, směřovat bude do kazašské Almaty. Provozovat ji bude společnost EGT Express. Lety budou odbavovány jednou týdně letadlem Boeing B767.

Nová pravidelná linka má podpořit další rozvoj letiště v oblasti cargo dopravy. „Díky této nové lince můžeme očekávat zvýšení celkového odbaveného nákladu přibližně o 1800 tun. Jsem rád, že kromě rozvoje osobní dopravy, kdy se blíží spuštění nových pravidelných linek do španělské Malagy a Podgoricy v Černé Hoře, se dynamicky rozvíjí i cargo doprava,“ uvedl hejtmanův náměstek pro dopravu Radek Podstawka (ANO).

Připomněl, že loni na podzim byla dokončena výstavba nového cargo terminálu s rozlohou 4500 metrů čtverečních a kapacitou až 36.000 tun ročně. Terminál je také vybaven technologiemi, které umožňují efektivnější kompletaci nákladu na letecké palety a kontejnery.

„Dlouhodobě si uvědomujeme obrovský potenciál našeho letiště v rozvoji nákladní přepravy. Již dříve stanovená strategie se zaměřením větší pozornosti právě na cargo se ukázala jako krok správným směrem. Na vybudování nového cargo terminálu v loňském roce navazuje rozvoj našich obchodních aktivit směrem k navýšení objemu nákladní přepravy,“ uvedl Ondřej Musil, manažer pasažérské přepravy Letiště Ostrava.

Společnost EGT Express zajišťuje také spojení s uzbekistánským Taškentem. Pravidelné cargo spojení doplňují také lety společností DHL do Lipska a UPS do Kolína nad Rýnem. Na pravidelných linkách se společnostmi DHL, UPS a EGT bylo spolu s nepravidelným provozem loni přepraveno 14.123 tun nákladu, meziročně o necelých devět procent méně. Mírný pokles podle letiště způsobila zejména nestabilní situace v Evropě.

Zdroj: ČTK