Zájem o lety do Severní Ameriky vrostl trojnásobně

|

Češi měli letos v únoru a březnu vyšší zájem o letenky do měst v Severní Americe než ve stejném období loni. Do nejoblíbenější americké destinace New York letos koupili meziročně o 50 procent letenek více, prodej letenek do Miami a Los Angeles vzrostl trojnásobně.

Růst zájmu způsobuje podle ředitele portálu Letuška.cz Josefa Trejbala silná konkurence dopravců, díky které klesají ceny letenek. Nárůst zájmu o lety do USA potvrzuje i předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos. Spojené státy podle Pose představují pro pražské letiště důležitý trh a loni letiště na lety do USA odbavilo více než půl milionu cestujících. „V prvním čtvrtletí letošního roku jsme v tomto segmentu navíc zaznamenali růst o 17 procent, takže věřím, že od příštího roku se dočkáme dalších navýšení kapacit na přímých linkách z Prahy do USA,“ uvedl k 15. výročí provozování linky do New Yorku společnosti Delta Air Lines, která po zimní pauze opět zahájila provoz těchto letů.

Lety do New Yorku bude Delta v denním režimu provozovat v letní sezoně do 6. října. Lety na letiště Johna F. Kennedyho obslouží letadly Boeing 767-300ER s kapacitou pro 217 cestujících. Delta Air Lines je aktuálně jedinou leteckou společností, která provozuje přímé lety do New Yorku z Prahy. Podle regionálního manažera prodeje dopravce Thomase Brandta linku lidé využívají pro obchodní cesty, cesty za rodinami a přáteli a poznávací turistické cesty.

Zdroj: ČTK